Skip to content

Astma: Epidemiologia, terapia przeciwzapalna i przyszłe trendy ad

1 rok ago

327 words

Wydaje się zatem, że zachęcanie recenzentów do świadomego przyjmowania przeciwstawnych stanowisk wydaje się być nieproduktywne. Pozostaje do trzeciego rozdziału w tej grupie, który dotyczy przyszłych trendów w stosowaniu kortykosteroidów, aby zapewnić zrównoważoną perspektywę. Opracowano nowe środki przeciwzapalne do leczenia astmy i omówiono je w końcowych trzech rozdziałach. Wszystkie trzy są znakomitymi streszczeniami aktualnych informacji o tych terapiach. W ostatnim rozdziale, dotyczącym inhibitorów fosfodiesterazy, przedstawiono zwięzłe streszczenie historii teofiliny, która jest podobną zmianą w naszym zrozumieniu mechanizmów leżących u podstaw astmy.
W obecnej formie ta książka wydaje się dość eklektycznym zbiorem przeglądów ważnych aspektów szybko poruszającej się dziedziny, bez żadnego przeglądu głównych tematów, które wiążą te recenzje ze sobą. Jak już zaznaczyłem, te motywy istnieją i mogłyby być ładnie przedstawione we wstępie, którego brakuje w książce. Wprowadzenie mogłoby również pobudzić wyobraźnię czytelnika i przekazać emocje odczuwalne przez tych, którzy pracują w tej dziedzinie – podniecenie, które jest widoczne w wielu rozdziałach. Książka byłaby również bardziej spójna, gdyby zwracano większą uwagę na obszary nakładania się rozdziałów.
Uwzględnienie rozdziału opisującego szlaki zapalne w astmie i nakreślenie punktów, w których uważa się, że poszczególne terapie są skuteczne, byłoby pomocne. Żywe kreskówki ilustrujące miriady interakcji związanych z tymi ścieżkami wzmocniłyby tekst i sprawiły, że rozdziały dotyczące terapii przeciwzapalnych były łatwiejsze do naśladowania. Z drugiej strony każdy rozdział poprzedza lista wszystkich jego nagłówków i podtytułów, które okazały się bardzo pomocne w nawigowaniu po książce. Na końcu znajduje się także przydatny indeks.
Rosalind L. Smyth, MD
University of Liverpool, Liverpool L12 2AP, Wielka Brytania

[przypisy: mięsak jelita cienkiego, ruchy robaczkowe jelit, brązowa tkanka tłuszczowa ]
[więcej w: triamcynolon, słupki odgradzające, argol ]
[patrz też: leczona chininą, gentamycyna, ołówkowaty stolec ]

0 thoughts on “Astma: Epidemiologia, terapia przeciwzapalna i przyszłe trendy ad”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: stomatolog Warszawa Żoliborz[…]

  2. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Makijaż permanentny kielce[…]