Skip to content

Prawdy Tuskegee: Ponowne przemyślenie studium syfilizmu w Tuskegee

1 rok ago

532 words

Tuskegee s Truths: Rethinking the Tuskegee Syphilis Study wraca do niesławnego Studium Tuskegee i bada jego współczesne znaczenia i znaczenie dla amerykańskiego społeczeństwa. Badanie Tuskegee było eksperymentem przeprowadzonym przez amerykańską służbę zdrowia publicznego w latach 1932-1972. Naukowcy zaobserwowali wpływ zaawansowanej kiły na 399 biednych czarnych współdzielaczy z hrabstwa Macon w stanie Alabama, którzy byli leczeni klinicznie, ale nie leczeni, nawet po wprowadzeniu penicyliny. terapia w 1943 roku. Redaktorka książki, profesor studiów kobiecych w Wellesley College, twierdzi, że badanie Tuskegee wyróżnia się wśród haniebnej historii nieetycznych badań medycznych. Podobnie jak wiele innych przykładów nieetycznych badań, badanie ujawnia, w jaki sposób urzędnicy rządowi oszukują, w jaki sposób zawodzą metody ochrony ludzi, w jaki sposób badania wykorzystują istoty ludzkie, w jaki sposób wykorzystuje się grupy znajdujące się w niekorzystnej sytuacji ekonomicznej i społecznej oraz w jaki sposób łamane są prawa człowieka i jak łamane są prawa człowieka. trwały. Badanie Tuskegee dzieli te wspólne błędy, a także prowadzi odrębne lekcje. Lekcje te pojawiają się jako prawdy , gdy patrzymy na te badania jako potężną metaforę rasizmu w amerykańskim społeczeństwie. Prawdy Tuskegee , jak sugeruje tytuł książki, pozostają aktualne, ponieważ wiara w rasizm trwa. Rasistowski klimat społeczeństwa amerykańskiego w czasach badań Tuskegee nie zakończył się nagle komunikatem prasowym z 1972 roku, który doprowadził do zakończenia badań. Zamiast tego, prawdy Tuskegee są niepokojące właśnie dlatego, że nie możemy ich zapisać jako jedynie historycznych. Jak Prezydent Clinton wyraził swoje publiczne przeprosiny za rok 1996 wśród osób, które przeżyły badanie i ich rodzin, musimy nieustannie angażować mniejszości w badania i opiekę zdrowotną, edukować badaczy medycznych w dziedzinie bioetyki, angażować grupy mniejszościowe w programy bioetyczne i zarabiać zaufanie badanych, którzy są członkami grup defaworyzowanych i mniejszościowych.
Zachowując ten główny cel, książka bada problem rasizmu w badaniach medycznych na wielu poziomach. Dzięki artykułom i dokumentom obejmującym ponad 600 stron, książka skupia imponującą grupę lekarzy, historyków medycyny i nauki, socjologów, urzędników państwowych, prawników, bioetików, poetów i innych. Eseje naukowe badają klasę, płeć i seksualność. Dokumenty historyczne, wywiady, korespondencja i zeznania badaczy, badanych i urzędników państwowych. Etyczne debaty ukazują kontrastujące stanowiska dotyczące roli rasy we współczesnych kontrowersjach medyczno-badawczych. Uwzględniono także fragmenty kontrowersyjnej gry i nagrodzonego Emmy filmu, fragmenty przesłuchań w Senacie USA z 1973 r. Na temat eksperymentów na ludziach, omówienie procesu z 1973 r. Złożonego przez ocalałych i ich spadkobierców przez znanego prawnika zajmującego się prawami autorskimi dla powodów; Publiczne przeprosiny prezydenta Clintona z 1996 roku.
Na szczególną uwagę zasługuje esej Kinga na temat dylematu różnic . Jak wyjaśnia King, naukowcy w latach trzydziestych wierzyli, że naturalny przebieg nieleczonej kiły u czarnych i białych nie był taki sam, a różnice rasowe rozciągnęły się na odpowiedzi psychologiczne i społeczne na choroba
[hasła pokrewne: przetoka kałowa, malaria mózgowa, chemioterapia uzupełniająca ]
[podobne: acetazolamid, gruz kruszony, bramy segmentowe łódź ]
[hasła pokrewne: ortofan, karolina debczyńska, malarkiewicz olsztyn ]

0 thoughts on “Prawdy Tuskegee: Ponowne przemyślenie studium syfilizmu w Tuskegee”